×
2022 Yılı “İmalat Sanayinde Rekabet Edebilirlik ve Yenilik Destek Programı”
01 Mart 2022


2022 Yılı “İmalat Sanayinde Rekabet Edebilirlik ve Yenilik Destek Programı”

T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda, faaliyetlerini sürdüren Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ‘İmalat Sanayinde Rekabet Edebilirlik ve Yenilik Destek Programı’ başlattı. Program kapsamında toplam 30 milyon TL tutarında Faizsiz Kredi Desteği verilecek.
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, bu programla TR61 Düzey 2 Bölgesi’nde yer alan işletmelerin rekabet gücünün ve dayanıklılıklarının artırılmasını hedefliyor.
SON BAŞVURU TARİHİ: 10 NİSAN 2022
Toplamda 30.000.000 TL bütçesi bulunan programa son başvuru tarihi 10 Nisan 2022 olarak belirlendi. Programda asgari destek tutarı 200 bin TL, azami tutar ise 1 milyon TL olacak.
Bu faizsiz kredi desteği programının öncelikleri şunlardır:
  • Öncelik 1:      İşletmelerin imalat, tasarım, test, pazarlama kapasite ve yeteneklerinin geliştirilmesini sağlamak,
  • Öncelik 2:      İşletmelerin ihracat ve ithal ikame üretim kapasite ve yeteneklerini artırmak
Faizsiz Kredi Desteği’ne başvuracak küçük ve orta büyüklükteki işletmeler (KOBİ) yukarıda verilen önceliklere göre değerlendirilecek.
Programa proje başvurusu yapmak isteyen işletmeler için programın tüm detaylarının yer aldığı başvuru rehberi Ajansın resmî internet sitesi www.baka.gov.tr üzerinden yayımlandı.
Potansiyel Başvuru Sahipleri; proje başvurularını bu internet sayfasından erişilebilecek Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden elektronik olarak 10 Nisan 2022 tarihi saat 23.59’a kadar gerçekleştirebilecek.

Bilgilendirme/Eğitim Toplantısı Duyuru
Program kapsamında çevrimiçi ortamda bilgilendirme ve eğitim toplantıları gerçekleştirilecek olup toplantılara ait bilgiler aşağıda yer almaktadır. Toplantılara katılım ücretsizdir.
 
Toplantı AdıToplantı TarihiToplantı SaatiKayıt Linki
FKD Bilgilendirme Toplantısı03 Mart 2022 Perşembe14.30Link için tıklayın.
FKD Eğitim Toplantısı10 Mart 2022 Perşembe14.30Link için tıklayın.


 
Adres : Eski Mahalle 109. Sokak No:1 Finike
Copyright 2024 Finike Belediyesi